Pielęgnacja włosów olejkiem arganowym

Pielęgnacja włosów olejkiem arganowym
fot. Pressmaster/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Włosy, piękne, długie, zadbane, to wizytówka każdej kobiety. Jednak utrzymanie długich włosów, jakie są naprawdę zdrowe to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli stosuje się prostownice czy suszarkę do ich codziennej stylizacji. Na włosy duży, negatywny wpływ ma również atmosfera zatruta przez wszelkiego rodzaju związki chemiczne, wysuszające słońce, chlorowana woda. Większość kobiet więc po okresie długiego zapuszczania, decyduje się na obcięcie włosów, ponieważ mimo że ich długość została osiągnięta, to z pewnością nie wyglądają one atrakcyjnie, a tylko ja sucha słoma. Jednak to wszystko jest wina nieodpowiedniej pielęgnacji. Większość sklepowych odżywek, mimo że reklamy mówią inaczej, ma w sobie mało substancji, jakie rzeczywiście mogą pozytywnie zadziałać na nasze włosy. Najczęściej są to silikony, tak zwane SLS, które znajdują się na pierwszym miejscu w składzie szamponów i masek. Takie silikony oblepiają włos, jaki sprawia wrażenie odżywionego, jednak rzeczywiście nie dotarły do niego żadne składniki nawilżające. Właśnie z tego powodu, wskazane jest porzucenie takiej pielęgnacji i zdecydowanie się na bardziej naturalne sposoby na utrzymanie pięknych włosów. Szczególnie polecane jest ich olejowanie. Do tego celu można wykorzystywać olej rycynowy, dostępny w każdej aptece, olej kokosowy, jaki można kupić w sklepie ze zdrową żywnością oraz przede wszystkim olej arganowy, jaki odmieni włosy każdej kobiety.

Jakie jest dokładne działanie oleju? Dzięki niemu twoje włosy odzyskają swój blask, jaki jest tak ważny dla ich zdrowego wyglądu. Blask często traci się właśnie przez niewłaściwe kosmetyki czy też klimat, w jakim się żyje. Dzięki temu olejowi, nie poznasz swoich włosów. Ale nie tylko dla blasku warto jest zdecydować się na ten olej. Jego rolą jest przede wszystkim odbudowanie zniszczonych włosów. Zdrowy włos, to zdrowa cebulka. Jeśli cebulka jest osłabiona to włosy również nie będą zachwycały. Olej arganowy wzmacnia nie tylko samego włosa ale również jego cebulkę, dzięki czemu włosy są mocniejsze i mniej podatne na wypadanie. Poza tym olej może być z powodzeniem stosowany na końcu i ochroni je przed łamaniem się i rozdwajaniem, co nie tylko wygląda bardzo nieatrakcyjnie, ale również jest dużą przeszkodą w zapuszczaniu włosów, ponieważ kruszące się włosy nie zyskują na długości.

Jak stosować olej arganowy na włosy?

Tak jak na ciało czy twarz. Trzeba go wetrzeć, najlepiej w mokre włosy, ponieważ wtedy to zadanie jest o wiele łatwiejsze. Ważne jest, by został on równomiernie rozprowadzony na całej długości włosów. Olej można nałożyć również na skórę głowy. Dzięki temu będzie on w stanie odpowiednio działać również na cebulki włosów. Poza tym pomaga także w pozbywaniu się problematycznego łupieżu. Następnie włosy zawijamy w ręcznik, by zatrzymać ciepło. W cieple bowiem łuski włosa się rozchylają i korzystniej wchłaniają każdego rodzaju składniki odżywcze. To ile trzeba taki olej trzymać na włosach jest już kwestią bardziej indywidualną. Powinien to być jednak okres powyżej półgodziny. Olej z powodzeniem można również stosować na noc i zmyć go dopiero rano. Jeśli są kłopoty z umyciem włosów po oleju, warto na chwilę przed myciem głowy, wmasować w nie jakąkolwiek odżywkę, może być ta najtańsza. Zneutralizuje ona działanie oleju i wystarczy jedno mycie, by włosy nie były obciążone.

Tagi: pielęgnacja włosów olej arganowy