Peeling kawowy - sposób na gładką skórę

Peeling kawowy - sposób na gładką skórę
evgeny varlamov, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Co miesiąc każda kobiet, wydaje masę pieniędzy na kosmetyki. Wszystko po to, aby wyglądać pięknie i czuć się dobrze. Kosmetyki są bowiem przyjacielem każdej kobiety. Która z nas nie marzy o gładkiej pięknej skórze, lśniących włosach, niełamiących się paznokciach? Nie zawsze jednak musimy wydawać krocie na specyfiki, które poprawią naszą urodę. Część z nich możemy zrobić sami w domu, wykorzystując do tego produkty, które można znaleźć w każdym domu.

Jednym z takich domowych kosmetyków jest peeling kawowy. Nasza skóra nie musi mieć drogich, wymyślnych kosmetyków, aby wyglądała na piękną i była gładka. Peeling kawowy z łatwością możemy zrobić same, potrzebna nam będzie do tego tylko i włącznie drobno mielona kawa i oliwka czy płyn do kąpieli, którego używamy na co dzień. Wystarczy wymieszać odrobinę żelu z kilkoma łyżkami kawy i takim kosmetykiem masować ciało. Można do tego dodać również jakiś zapachowy olejek, wanilię, cynamon – wtedy nie tylko nasza skóra na tym zyska – zapach ukoi nasze zmysły i pozwoli oderwać się choć na chwilę od problemów i zmartwień.

Taki peeling kawowy to przede wszystkim gładka, piękna skóra. Zabieg taki jednak ma jeszcze jedną zaletę: w związku z tym, że kawa zawiera kofeinę, jest to dobra pomoc w walce z cellulitem, z którym boryka się duża liczba kobiet. Regularny masaż pozwala ujędrnić skórę i zdecydowanie poprawić jej stan. Takie naturalne kosmetyki są nie tylko bardzo tanie, ale również często zacznie skuteczniejsze od tych na półkach sklepowych.

Tagi: peeling kawowy