Olej kokosowy na rzęsy, czyli o tym, jak podkreślić naturalne piękno spojrzenia

Olej kokosowy na rzęsy, czyli o tym, jak podkreślić naturalne piękno spojrzenia

Pięknie podkreślone rzęsy to najprostszy sposób na odjęcie sobie lat. Jeśli są gęste, długie i ciemne, tworzą wokół naszych oczu wyrazistą ramkę. Istnieją różne sposoby na wzmocnienie i zagęszczenie rzęs m.in. stosowanie olejku kokosowego.

Bez nich żaden makijaż nie wygląda tak dobrze, natomiast oczy pozbawione są ochrony np. przed zanieczyszczeniami. Rzęsy – bo o nich mowa – odgrywają bardzo ważną rolę. Warto zadbać o to, żeby były mocne, pełne zdrowia i wyraziste. Jednym ze sposobów jest oczywiście przedłużanie rzęs albo doczepianie kępek za każdym razem, kiedy robimy make-up. O wiele lepiej jednak podkreślić naturalne piękno rzęs. Jak to najlepiej zrobić?

Naturalne olejki do rzęs

Jedno z polecanych rozwiązań to olejowanie rzęs. Skoro nasze rzęsy to małe kopie włosów znajdujących się na głowie, to znaczy, że z pewnością polubią się z naturalnymi olejkami roślinnymi. Przydadzą im się witaminy, minerały i NNKT.

Olejki do rzęs, które warto wypróbować:

olej rycynowy – najpopularniejszy olejek, który wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu rzęs, przyspiesza ich wzrost, dodaje blasku i może nieznacznie przyciemniać;
olej kokosowy – lekkie roślinne masło, które po podgrzaniu i nałożeniu na rzęsy, zapobiega ich wysuszaniu, odżywia, wzmacnia i stanowi naturalną barierę ochronną.

Chociaż oba olejki do rzęs działają skutecznie w pojedynkę, o wiele lepiej zadziałają razem. Warto połączyć olej kokosowy z rycynowym lub poszukać kosmetyku do pielęgnacji rzęs, które zawiera oba te olejki w swoim składzie.

Uzyskanie odpowiednich efektów zależy też od tego, w jaki sposób użyjemy olejku na rzęsy. Najważniejsza jest systematyczność, a dużo mniej ważna metoda aplikacji. Tak naprawdę możemy odżywiać rzęsy już podczas demakijażu olejami. Jeśli chcemy, możemy dodatkowo zaaplikować olejek na rzęsy za pomocą np. zdezynfekowanej szczoteczki po zużytym tuszu.

Odżywki do rzęs

Jeśli zależy nam natomiast na mega wyrazistym efekcie, olejki mogą się nie sprawdzić. Nawet najlepszej jakości olej kokosowy na rzęsy nie zadziała tak dobrze, jak profesjonalna odżywka do rzęs. Warto zastanowić się nad jej zakupem, jeśli olejowanie rzęs jest dla nas nieefektywne.

Tagi: olejki do rzęs olej kokosowy olej rycynowy