Najpiękniejsze miejsca w Tatrach

Najpiękniejsze miejsca w Tatrach
fot. Portal Noclegownia.pl

Piękno Tatr sprawia, że są one jednym z najważniejszych i najpiękniejszych regionów turystycznych Polski. Można uprawiać tutaj wiele form turystyki, począwszy od turystyki pieszej, turystyki rowerowej, taternictwa, taternictwa jaskiniowe aż po wiele typów narciarstwa. Zbudowane liczne szlaki turystyki pieszej, nartostrady i trasy zjazdowe na terenie Polski i Słowacji, wspaniale rozwinięta baza noclegowa, liczne wyciągi narciarskie i koleje linowe sprzyjają turystyce i sportom zimowym.

Wybierając się w Tatry nie tylko po raz pierwszy musimy podjąć decyzję, gdzie chcemy się zatrzymać. Miejscowości w powiecie tatrzańskim jest wiele. Na pewno kryteriów wyboru jest kilka, w zależności co jest dla nas priorytetem! Czy chcemy kwaterę blisko najważniejszych szlaków turystycznych, czy bierzemy pod uwagę cenę, widoki, imprezy kulturalne lub też zwiedzanie zabytków. Jeśli już wiemy jaki rodzaj wypoczynku szukamy, możemy wtedy śmiało szukać noclegu w jednej z wielu tatrzańskich miejscowości. Do najważniejszych i najpopularniejszych tatrzańskich miejscowości zaliczamy: Białkę Tatrzańską, Biały Dunajec, Bukowinę Tatrzańską, Chochołów, Czarny Dunajec, Frydman, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny, Groń, Kościelisko, Murzasichle, Poronin, Rabkę Zdrój, Szaflary, Trybsz, Witów, Zakopane i Ząb.

Oczywiście największą popularnością cieszy się Zakopane, które co roku przyciąga mnóstwo turystów z różnych zakątków świata. Również Bukowina Tatrzańska, Murzasichle czy Kościelisko szturmuje multum ludzi spragnionych górskiego klimatu. Jedno jest pewne, wszystkie w/w miejscowości posiadają wspaniałe widoki na Tatry.

Natomiast te mniejsze miejscowości, wioski mają swój nieodparty urok, który przyciąga i wprowadza nas w świat górali. To tu możemy poznać dokładnie ich kulturę i piękno wsi góralskiej. Cisza i spokój to kolejny atut przemawiający za wyborem jednej z tatrzańskich wsi. Jeśli kochasz bliskość natury idealnie na wypoczynek nadaje się np. Witów, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny, Chochołów czy Poronin.

Noclegi w Tatrach

Tatry to jeden z najbardziej uroczych i najpiękniejszych zakątków Polski, a także jednocześnie najwyższy masyw górski w Karpatach Zachodnich. Swą urodą, czarem i pięknem przyrody przyciągają turystów spragnionych kontaktu z naturą i niesamowitych widoków.

Wybierając się w Tatry kluczową kwestią jest wybór noclegu. Baza noclegowa jest tu bardzo bogata i zróżnicowana. Przy wyborze noclegu trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii, tj.: cenę, lokalizację, bliskość szlaków turystycznych, panoramę okolicy, standard, pobliskie atrakcje i wiele innych. Jedni wolą ciszę i spokój wybierając gospodarstwa agroturystyczne, a innych natomiast duże hotele SPA, czy pensjonaty w samym centrum Zakopanego. Oczywiście nocleg to kwestia indywidualna.

Baza noclegowa w Tatrach jest bardzo dobrze rozwinięta. Z roku na rok również te mniejsze miejscowości i wioski podnoszą liczbę i standard oferowanych noclegów. Noclegi w Tatrach to szeroka paleta miejsc noclegowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Sieć noclegowa jest już całkiem porządna i co najważniejsze - ciągle się rozwija. Turyści mogą nawet przebierać wśród hoteli międzynarodowych i polskich sieci.

Wiele noclegów można znaleźć w przytulnych pensjonatach, kwaterach prywatnych czy w małych rodzinnych hotelikach. Obecnie również bardzo dużą popularnością cieszą się noclegi w schroniskach górskich. Dzięki noclegom w samym sercu gór mamy szansę po obcowania z przyrodą, podziwiania pięknych widoków, a także ogromnym atutem jest bliskość wielu szlaków turystycznych. Niezależnie od standardu w schroniskach górskich obowiązuje jedna zasada: nie odmawia się gościny nikomu, kto dotarł tu zwłaszcza wieczorem. Jeżeli nie ma miejsc w pokojach, wędrowcowi przysługuje miejscówka na podłodze. Poza tym wspaniale rozwija się dotąd niedoceniana agroturystyka. Noclegi w wiejskich domach cieszą się coraz większą popularnością i to niezależnie od stanu portfela. Można tu również poznać prawdziwe życie na polskiej wsi. Obecnie coraz częściej zamożna część społeczeństwa bardzo chętnie wybiera hotele SPA, gdzie nie tylko otrzymają miejsce noclegowe w doskonałych warunkach, ale także skorzystają z wielu zabiegów odnowy biologicznej. Jak widać szeroka gama noclegów w Tatrach daje nam możliwość nocowania w rozmaitych warunkach i okolicznościach.

Tagi: tatry zakopane noclegi bukowina tatrzańska murzasichle kościelisko