Marchew - złoty środek dla zdrowia i urody

Marchew - środek dla zdrowia i urody
fot. Bram J. Meijer, Photoxpress.com

Marchew ma wszechstronne zastosowanie między innymi w lecznictwie, kosmetyce i kuchni, zawdzięcza to dużej ilości cennych dla zdrowia i urody składników mineralnych i witamin. Ma działanie wszechstronne i uniwersalne co zostało potwierdzone różnymi badaniami. W starych księgach zielarskich z ubiegłych stuleci napotyka się również bardzo ciekawe opisy dotyczące leczniczych właściwości tej rośliny. Już starożytni grecy i rzymianie odkryli uniwersalne działanie marchwi, uprawiając ją w swoich ogrodach. Sok z marchwi ma szerokie działanie przy problemach skórnych, owrzodzeniach, liszajach czy też egzemach.

Ludzie, którzy cierpią na anemię powinni pic sok ze świeżo wyciśniętej marchwi a po pewnym czasie będą mogli zauważyć, że ich stan zdrowia jak i skóry pozytywnie poprawi się. Po tej prostej i taniej kuracji znika zmęczenie człowiek czuje się młody i silny. Przy biegunkach u małych dzieci warto podawać maluchom ugotowaną i przetartą marchewkę. Taką dietę należy stosować przez kilka dni, a nasz maluch szybko przezwycięży dolegliwość.

"Regularne picie soku z marchwi skutecznie działa na nasz układ trawienny bowiem wpływa na wydzielanie soków trawiennych żołądka."

Osoby mające problem z kamieniami nerkowymi, powinny do codziennej diety włączyć sok z marchwi, a na pewno zauważą poprawę. Sok nie tylko skutecznie pomoże pozbyć się tych, które już mamy, ale zapobiega powstawaniu nowych. Bardzo skuteczny i dający niesamowite efekty jest również w problemach osób, które chorują na stwardnienie tętnic i chorobie wieńcowej, która objawia się dusznicą. W dobie powszechnie stosowanych komputerów, coraz więcej ludzi w mniejszym lub większym stopniu zauważa pogorszenie się wzroku. Możemy wspomóc swoje oczy pijąc codziennie marchewkowy sok. Chcąc mieć piękną, jasnobrązową, bez piegów i innych zaskórników skórę warto codziennie nasmarować świeżo wyciśniętym sokiem, a dodatkowo wspomóc kurację pijąc świeży sok marchwiowy. Przedstawione w tym artykule zostały tylko niektóre właściwości, ich lista jest dużo większa.

Tagi: witaminy marchew sok marchwiowy