Ławki do ćwiczeń – popularny sprzęt sportowy

Ławki do ćwiczeń – popularny sprzęt sportowy

Jednym ze sprzętów znajdujących się w każdej siłowni jest ławka do ćwiczeń. To także jeden z najczęściej kupowanych sprzętów do domu. Ławka do ćwiczeń to urządzenie posiadające wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń.

W zależności od wykonywanych ćwiczeń, treningi na ławce angażują do pracy prawie wszystkie partie mięśniowe. Na tym sprzęcie można wykonać trening całego ciała, dlatego zakup ławki treningowej do domu jest świetnym uzupełnieniem siłowni domowej.

Ławki do ćwiczeń nie zajmują wiele miejsca. Jeśli jednak mamy zbyt małe mieszkanie, możemy wybrać ławkę składaną. Jej złożenie i rozłożenie jest bardzo proste i zajmuje nie więcej niż kilka, kilkanaście sekund. Możliwość regulacji poszczególnych elementów sprawia, że z ławki może korzystać każdy użytkownik. Na ławce mogą ćwiczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Własna ławka do ćwiczeń umożliwia treningi w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Posiadając własną ławeczkę do ćwiczeń możemy ćwiczyć o dowolnej porze, nawet wczesnym rankiem czy późnym wieczorem. Nie musimy czekać, aż ławka będzie wolna, na treningi możemy poświęcić dowolną ilość czasu. Posiadając własną ławeczkę możemy powtarzać w domu ćwiczenia wykonywane wcześniej na siłowni pod okiem instruktora. Podczas ćwiczeń można włączyć ulubioną muzykę.

Trenując na ławce treningowej możemy wzmocnić prawie wszystkie partie mięśni oraz zwiększyć swoje możliwości siłowe. Dzięki różnorodności ławek do ćwiczeń możemy wybrać odpowiedni model w zależności od naszych potrzeb.

Rodzaje ławek treningowych

Ławki treningowe można podzielić na trzy główne grupy:

  • Ławki skośne – przeznaczone są przede wszystkim do treningów mięśni brzucha i mięśni klatki piersiowej. Ławki skośne są proste w budowie, w obsłudze i w użytkowaniu.
  • Ławki regulowane – przeznaczone są do wzmacniania mięśni pleców. Większość ławek regulowanych posiada blokadę na nogi oraz składane oparcie zwiększające komfort treningów.
  • Ławki do wyciskania sztangi – pozwalają na trenowanie wszystkich partii ciała. Możliwość regulacji poziomu nachylenia i wysokości stojaków pod sztangę urozmaica treningi.

Ćwiczenia na ławeczce treningowej należy poprzedzić krótką, kilkuminutową rozgrzewką. Pozwoli ona uniknąć wszelkich kontuzji i urazów. Aby treningi przyniosły efekty, należy pamiętać o tym, by ćwiczyć regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu.

Tagi: siłownia trening