Laser Motus do epilacji – jak to działa?

Laser Motus do epilacji – jak to działa?

Włosy rosną na całym ciele, szczególnie dużo jest ich w delikatnych okolicach, jak pachy, bikini, czy nogi. Owłosienie w takich partiach ciała nie jest przypadkowe, ponieważ włosy mają za zadanie ochraniać skórę m.in. przed zanieczyszczeniami oraz spadkiem temperatury. Na szczęście funkcje włosów możemy w dzisiejszych czasach zastąpić prysznicem i dodatkowym swetrem, a na niechciane owłosienie mamy skuteczne sposoby, takie jak depilacja laserowa, poprawnie określana jako epilacja.

Lasery do epilacji działają najskuteczniej na ciemne włosy u osób z jasną karnacją, co nie jest dobrą wiadomością dla Pań i Panów, którym zależy na usunięciu włosów w kolorze blond, rudym, czy jasnobrązowym. Istnieją jednak nowoczesne urządzenia, które emitują fale odznaczające się większym powinowactwem do melaniny, a tym samym usuwają nawet bardzo jasne włoski. Laserem takim jest Motus firmy Deka, o którego działaniu opowiedzieli nam specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Laser Motus – działanie skupione na macierzach włosowych

Epilacja w odróżnieniu od depilacji przy użyciu depilatora, wosku, czy kremów pozwala na trwałe usuwanie owłosienia. Włosy po serii zabiegów stają się coraz słabsze, by ostatecznie przestać rosnąć. Działanie lasera Motus do epilacji polega na emisji wiązki promieni, które są absorbowane przez melaninę (barwnik) włosów. Energia termiczna lasera sprawia, że macierz włosów ulega destrukcji, a włos nie jest w stanie ponownie odrosnąć.

Laser Motus emituje fale o długości 755 nm, dzięki czemu:

  • Czas dotarcia do melaniny jest kilkadziesiąt razy krótszy niż przy zastosowaniu innych laserów;
  • Doskonałe wychwytywanie melaniny pozwala na usuwanie nawet bardzo jasnych i cienkich włosów – znacznie skuteczniej od innych laserów;
  • Likwidacji ulegają nie tylko ciemne łodygi włosów, ale przede wszystkim ich cebulki, nawet jeśli włos jest niewidoczny;
  • Zniszczone cebulki nie są zdolne do regeneracji, więc nie odrastają;
  • Laser prowadzony jest po skórze płynnie, a nie w formie pojedynczych strzałów, dzięki czemu w zasięgu promieni znajduje się więcej włosów, a sama epilacja jest dokładniejsza. Płynne prowadzenie głowicy skraca także czas zabiegu, dzięki czemu usuwanie włosów z nóg, pleców, czy rąk jest o wiele szybsze.
  • Zabieg Motus jest bezbolesny - głowica lasera posiada płytkę schładzaną do 15 stopni Celsjusza. Pod tym względem laser sprawdza się doskonale zwłaszcza u osób wrażliwych, które zdecydowały się na epilację twarzy, pach, czy delikatnych miejsc intymnych, zwłaszcza jeśli wykonana ma być depilacja brazylijska polegająca na całkowitym usunięciu włosów z okolic bikini.

Ile zabiegów Motus trzeba wykonać?

Cebulki włosów po kontakcie z wiązką lasera ulegają natychmiastowej destrukcji. Zabiegi trzeba powtarzać, ponieważ laser niszczy macierz włosów w stanie anagenu, czyli intensywnej produkcji komórek oraz wzrostu włosa, która trwa ok. 3-6 lat.

1% włosów znajduje się w przejściowej fazie katagen, kiedy czynności komórek i transport melaniny zostają zahamowane. Z kolei 10-20% włosów nawet przez 4 miesiące pozostaje w fazie spoczynku (telogen). Po fazie spoczynku włos wypada, jednak na jego miejsce pojawia się kilka nowych, dlatego konieczne jest powtarzanie epilacji co kilka tygodni, tak aby promienie lasera miały szansę dotrzeć do każdego nowego włosa.

Najczęściej zabieg Motus wykonuje się w 4-6 seriach, co zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Po jakimś czasie mogą odrastać jedynie pojedyncze włoski. Wówczas wystarczy powtórzenie zabiegu, co pozwoli na całkowite i nieodwracalne usunięcie owłosienia.

Jeśli marzysz o idealnie gładkiej skórze, bez wrastających włosów, krostek i ciągłej straty czasu i pieniędzy na kolejne kremy, depilatory i golarki – umów się na trwałe usuwanie owłosienia laserem w Klinice Miracki w Warszawie!

Tagi: epilacja