Klasyczne płaszcze i kurtki, które nie wychodzą z mody czyli co warto kupić na wyprzedaży?

Klasyczne płaszcze i kurtki, które nie wychodzą z mody czyli co warto kupić na wyprzedaży?

W okresie zimowych wyprzedaży warto poświecić trochę czasu i poszukać ubrań, które są naprawdę dobre jakościowo, posiadają klasyczne kroje, a do tego ich cena jest znacznie niższa niż w czasie regularnej sprzedaży. Takie ubrania posłużą nam znacznie dłużej niż tylko jeden sezon. Jeśli zastanawiasz się, co kryje się pod określeniem „klasyczne kroje” oraz „ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody”, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Klasyczne płaszcze, czyli ponadczasowy kanon mody

Nie jest tajemnicą, że zakup dobrej jakości płaszcza to spory wydatek. Aby zminimalizować koszty z tym związane, najlepiej jest poczekać z poszukiwaniami idealnego modelu do zimowych wyprzedaży. Pierwszym krokiem, który powinno się wykonać jest określenie kształtu własnej sylwetki, gdyż dobry płaszcz to taki, który idealnie leży.

Następnie warto zrobić rozeznanie w Internecie na stronach typu https://domodi.pl/odziez/odziez-damska/kurtki-i-plaszcze-damskie-wyprzedaze, gdzie jest ogromny wybór modnych płaszczy i kurtek. Zarówno modele damskie jak i męskie nie wychodzą z mody od dawien dawna, z czasem jednak przybierają różne formy. Dobrze skrojone z wysoko gatunkowego materiału są eleganckimi i uniwersalnymi okryciami wierzchnimi, które pasują zarówno do jeansowych spodni, jak i garnituru lub wieczorowej sukni.

Idealna kurtka na każdą okazję

Kurtka ze względu na swoją długość jest wygodniejsza i często bardziej praktyczna od płaszcza, jednak nie jest równie elegancka. Klasyczna kurtka powinna mieć prosty krój, pozbawiony charakterystycznych ozdób i rzucających się w oczy elementów. Podobnie jak w przypadku płaszcza, jej zaletą jest uniwersalność. Bardzo ważny jest dobór kroju kurtki do kształtu sylwetki. Świetnie sprawdzają się kurtki puchowe, które dzięki coraz bardziej zaawansowanym technologiom są nie tylko niesamowicie wygodne, ciepłe i odporne na przemakanie, ale pomagają też modelować odpowiednio sylwetkę.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie klasycznej kurtki lub płaszcza?

Jedną z głównych cech ubrania, która od razu rzuca nam się w oczy jest jej kolor. Klasyczne kurtki i płaszcze mają przeważnie stonowane i uniwersalne kolory, takie jak granat, czerń, różne odcienie szarości lub beżu. W przypadku płaszcza szczególną uwagę powinno się zwracać na to, z jakiego materiału został uszyty, podstawowa zasada brzmi: im więcej wełny w składzie, tym lepiej. Wełna zapewnia odpowiednią izolację termiczną, piękny wygląd, trwałość oraz pozwala naszej skórze oddychać, dzięki czemu mniej pocimy się np. w momencie szybkich zmian temperatury. Wypełnienie ciepłych kurtek również powinno być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak puch, jednak dopuszczalna jest również mieszanka naturalnego puchu z syntetycznym pierzem.

Ponadczasowe fasony płaszczy

Najbardziej klasyczny fason płaszcza damskiego to prosty, jednorzędowy z dekoltem w kształcie litery V. Tego typu płaszcze są wzorowane na modelach męskich i świetnie sprawdzają się w wielu połączeniach. Można je nosić jako okrycie w wersji oversize lub nieco bardziej dopasowanej. Osoby o figurze klepsydry mogą także wybierać wśród płaszczy typu „szlafrok”. Te o figurze typu jabłko będą bardzo dobrze wyglądać w płaszczach określanych jako „jajo”.

Tagi: wyprzedaże płaszcze kurtki