Jakiego balsamu użyć do nawilżenia ciała

Jakiego balsamu użyć do nawilżenia ciała

Każda kobieta może mieć inną skórę, ale odpowiednie nawilżenie jest potrzebne każdej z nich - szczególnie w okresie letnim, kiedy skóra narażona jest na dodatkowe wysuszenie oraz zimowym - kiedy wystawiona jest na działanie mrozu. Odpowiednio nawilżona skóra wygląda zdrowiej, jest bardziej sprężysta, jędrna i delikatna.

Naturalna ochrona

Naturalną ochroną skóry przed utratą wody jest płaszcz lipidowy, którym pokryta jest zewnętrzna warstwa skóry. Przez działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych nie zawsze jest on w stanie prawidłowo funkcjonować, stąd powinniśmy stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne by odpowiednio wspierać naturalną barierę ochronną naszej skóry. Głównym kosmetykiem pielęgnacyjnym jest oczywiście balsam nawilżający do ciała.

Jakiego balsamu użyć do nawilżenia ciała?

Jeśli posiadamy skórę wyjątkowo suchą warto wybrać taki balsam nawilżający do ciała,. który jest przeznaczony specjalnie dla takiego typu skóry skierowane. Dlaczego? Dlatego, że posiadają więcej składników nawilżających od innych balsamów. Świetne nawilżenie dają te z dodatkiem olejku migdałowego lub sezamowego. Długotrwałe nawilżenie można także uzyskać dzięki kosmetykom z olejem z pestek dyni, który ma znakomite właściwości pielęgnacyjne i wzmacniające.

Wybierając balsam do ciała warto również zwrócić uwagę na to czy posiada takie składniki jak: mocznik, kwas mlekowy, wyciągi z ziół oraz witaminy - one nie tylko wspomogą nawilżanie, ale dodatkowo także odżywią naszą skórę. Zapach balsamu powinien być kwestią drugorzędna - zwykle jest tak, że te co najgorzej pachną, mają najlepszy skład i dają największy efekt nawilżenia - nie tylko chwilowego, ale trwającego przez wiele godzin.

Jak nakładać balsam do ciała?

Balsamy nakłada się zawsze w ten sam sposób - niewielką ilość wmasowuje się w ciało po kąpieli, aż do całkowitego rozsmarowania. Już po nałożeniu czuć i widać, że skóra jest delikatniejsza. Po nałożeniu balsamu na skórze tworzy się specjalny filtr, dzięki któremu zwiększa się zatrzymanie wody w rogowej warstwie skóry.

Tagi: balsam nawilżanie ciała