Jakie wartości odżywcze posiadają płatki jaglane?

Jakie wartości odżywcze posiadają płatki jaglane?

Jagła – bo tak brzmi inna nazwa kaszy jaglanej pochodzi z łuskanego ziarna prosa zwyczajnego. Ze względu na dużą zawartość cennych wartości odżywczych kasza jaglana coraz częściej gości na naszych stołach. Inną – równie ważną przyczyną jest aktualny trend na zdrowe odżywianie. Dietetycy zachęcają do wdrażania owej odmiany kaszy do codziennego menu, zaś szefowie kuchni podkreślają szerokie zastosowanie jagły.

Smaczny i pożywny wariant.

Jednym z najpopularniejszych wariantów kaszy jaglanej są płatki jaglane, które mogą być znakomitym pomysłem na zdrowe i smaczne śniadanie. Co prawda płatki jaglane nie mają skonkretyzowanego smaku i aromatu, ale ich chrupka struktura z pewnością przypadnie do gustu wielu smakoszom. Płatki jaglane świetnie komponują się z mlekiem, tudzież jogurtem. Dodatek w postaci owoców będzie stanowić doskonałe uzupełnienie zdrowego śniadania. Płatki jaglane można gotować zarówno na mleku, jak i na wodzie. Coraz częściej stanowią one formę panierki do mięs gwarantując chrupiącą strukturę. Płatki jaglane mogą także występować jako dodatek do zdrowych kanapek. Istnieje wiele wariantów serwowania tytułowego produktu i każdy z nich z pewnością będzie rewelacyjną alternatywą w stosunku do płatków śniadaniowych.

Bogactwo wartości odżywczych.

Płatki jaglane są cennym źródłem ważnych substancji odżywczych. Zawierają dużą ilość witamin z grupy B, które są odpowiedzialne za utrzymanie dobrej kondycji komórek. Na szczególną uwagę zasługuje także obecność witaminy E oraz nader cennych minerałów takich jak m.in. wapń, żelazo, fosfor, potas, magnez oraz cynk. Ponadto w płatkach jaglanych występuje spora dawka lecytyny, która wpływa korzystnie na pracę mózgu. Ogromna ilość witamin i innych ważnych substancji odżywczych sprawia, iż płatki jaglane są polecane przez dietetyków. Przykładem pełnowartościowego śniadania mogą być płatki jaglane na mleku z dodatkiem startego jabłka oraz cynamonu. Kompozycje tych produktów z pewnością pozytywne wpłynie na funkcjonowanie naszego organizmu oraz kondycję zdrowotną.

Tagi: kasza jaglana płatki jaglane