Jak wzmocnić wypadające włosy przy pomocy kosmetyków?

Jak wzmocnić wypadające włosy przy pomocy kosmetyków?

Wypadanie włosów to bardzo częsty problem, który występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Najczęściej jest zauważany w okresie wiosennym, kiedy cały organizm jest osłabiony po zimie. Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy stosując szampon do wypadających włosów można temu zapobiec?

Włosy wypadają z wielu powodów. Najczęściej jest to wynik osłabienia organizmu, spowodowany niedostarczaniem odpowiedniej ilości witamin i minerałów, jak ma to miejsce głównie w okresie zimowym. Włosy mogą wypadać również w wyniku stresu oraz po prostu dlatego, że same w sobie są osłabione i podatne na wypadanie. Czasami dużą rolę ma tutaj praca hormonów. Równie często problem pojawia się w ciąży lub zaraz po niej.

Walka z wypadaniem włosów za pomocą kosmetyków

Najlepszym sposobem, poza zmianą diety na bogatszą w składniki mineralne i witaminy, jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Aplikując codziennie specjalne kosmetyki przeciw wypadaniu włosów, już po kilku tygodniach można zauważyć wyraźną poprawę. Najlepiej sięgnąć po preparaty oparte na składnikach pochodzenia roślinnego jak np. produkty marki Elfa Pharm.

Najlepsze kosmetyki

Walcząc z problemem nadmiernie wypadających włosów, należy działać wieloetapowo. Najlepiej zamienić wszystkie dotychczas używane kosmetyki na produkty stworzone stricte z myślą o włosach osłabionych i podatnych na wypadanie. Szampon i maska do włosów wypadających to tutaj podstawa. Dodatkowo można zastosować jakąś mocniejszą pielęgnację, na przykład przy pomocy serum lub olejku do wypadających włosów. Tego typu preparaty warto aplikować systematycznie, przynajmniej co kilka dni. Stosują tak wielokierunkową pielęgnację, można się spodziewać bardzo dobrych efektów.

Skuteczny szampon do włosów wypadających

Podstawowym kosmetykiem pielęgnującym, używanym niemalże codziennie, jest szampon. W przypadku włosów wypadających warto wybrać np. Szampon wzmacniający Basil Element, który dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy oraz dostarcza im cennych składników pozyskiwanych z naturalnych ziół. W szamponie znajduje się ekologiczny ekstrakt z bazylii, który zmniejsza wypadanie włosów oraz wzmacnia skórę głowy, przez co nowe włosy rosną szybciej i są mocniejsze oraz mniej podatne na przedwczesne wypadanie.

Walkę z problemem wypadania włosów należy oprzeć na dwóch kwestiach. Pierwszą jest odpowiednia dieta, która powinna być bogata w warzywa i owoce, będące najlepszym źródłem witamin i składników mineralnych. Drugą jest odpowiednia pielęgnacja wykonywana przy pomocy specjalnych kosmetyków bogatych w składniki pozyskiwane z natury.

Tagi: wypadanie włosów