Jak wykonać lakier hybrydowy?

Jak wykonać lakier hybrydowy?

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne. Wiele kobiet decyduje się na jego robienie w domu, dzięki czemu oszczędzają bardzo dużo czasu oraz pieniędzy. Sam manicure hybrydowy jest prosty w wykonaniu i można samodzielnie wykonywać go w domu, nawet z niewielkimi ozdobami. Na rynku pojawiają się takie marki jak Polish Hybrid, które oferują w dobrej cenie lakiery hybrydowe, pozwalające na wykonanie szybkiego manicure hybrydowego w zaciszu domowym.

1. Wycięcie skórek i wyrównanie płytki paznokcia

Przed manicure hybrydowym należy zadbać o skórki oraz o to, by paznokcie były równe. Należy opiłować je za pomocą pilnika, najlepiej papierowego albo ceramicznego. Skóry odsuwamy oraz wycinamy, tak by dłonie wyglądały bardzo estetycznie. Dzięki temu nam będzie również znacznie łatwiej nakładać lakier na płytkę paznokcia.

2. Matowienie płytki paznokcia

Należy sprawić aby płytka paznokcia była zmatowiona. Dzięki temu lakier hybrydowy będzie łatwiej utrzymywał się na jej powierzchni. Dodatkowo warto wybrać do tego celu blok polerski, który będzie miał odpowiednią gradację. Jeśli mamy cienką płytkę paznokcia, to nie wybierajmy bloku polerskiego, który będzie miał bardzo dużą gradację.

3. Nakładanie primera i utwardzanie go w lampie UV

Na początku na płytkę nakładamy tzw. primer, który ma na celu zwiększyć przyczepność lakieru hybrydowego do płytki. Ma również ochronić ją w momencie, kiedy będziemy z pomocą pilnika bądź frezarki ściągać lakier hybrydowy z płytki paznokcia. Primer musi być utwardzony przez co najmniej 10 sekund.

4. Nakładanie lakieru hybrydowego

Następnie nakładamy lakier hybrydowy, który również utwardzamy przez co najmniej 10 sekund. Czasem potrzebne jest nałożenie dwóch warstw lakieru hybrydowego. Lakier hybrydowy powinien być nakładany w ten sposób, by pokrywał całą płytkę paznokcia oraz nie zalewał skórek.

W tym momencie po nałożeniu lakieru hybrydowego można użyć np. połyskujących pyłków, ale również świetnie pasujących do karnawałowych i słodkich stylizacji paznokci cyrkonii i cekinów. Przylepia się je na płytkę paznokcia, a później zabezpiecza topem. Proces nakładania topu opisany jest niżej.

5. Nakładanie topu

Na sam koniec nakłada się bezbarwny top, który chroni lakier hybrydowy przed matowieniem i nadaje mu połysku. Top sprawia również, że lakier hybrydowy nie odpryśnie.

Obecnie dostępne są bardzo dobrej jakości lakiery hybrydowe, również polskie lakiery hybrydowe od firmy Polish Hybrid, które są idealne dla początkujących stylistek paznokci. Dzięki temu że mają silny pigment mogą być nakładane jedynie raz na płytkę paznokcia. Można znaleźć je na stronie: http://polishhybrid.pl/ na tej samej stronie znajduje się również najnowsza kolekcja Love, która zachwyca neonowymi i cukierkowymi kolorami, idealnymi na Walentynki, czy karnawał: http://polishhybrid.pl/28-lakiery-hybrydowe-kolekcja-love

Tagi: lakier hybrydowy manicure hybrydowy