Jak wybrać laser wyszczuplający?

Jak wybrać laser wyszczuplający?

Lipolaser zaczął być rozpoznawalny dopiero w momencie wprowadzenia go do gabinetów medycyny estetycznej. Jego innowacyjny sposób działania sprawił, że zabiegi stały się mniej inwazyjne a okres rekonwalescencji znacznie się skrócił. Dzięki niemu sesje wyszczuplające są także znacznie bardziej efektywne.

  1. Lipolaser - co to jest?
  2. Jak wygląda zabieg laserem wyszczuplającym?
  3. Jaka jest częstotliwość robienia zabiegów laserem wyszczuplającym?
  4. Przeciwskazania do zabiegu lipolaserem

(SPrawdź lasery kosmetyczne - https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/)

Co to jest lipolaser?

Lipolaser jest także nazywany zimnym laserem. Jest to najnowsza technologia opracowana na potrzeby medycyny estetycznej, w szczególności do wykonywania zabiegów modelowania sylwetki oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Jego działanie opiera się na wiązce światła, które ma długość 650nm.

(https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/biurka-kosmetyczne/ - zobacz biurka kosmetyczne)

Sesja z użyciem lipolasera jest bezbolesna, co dodatkowo podnosi komfort i popularność zabiegu. Dzięki uwalnianej wiązce światła, która poprzez poszczególne warstwy skóry trafia do komórek tłuszczowych dochodzi do reakcji chemicznej. Ma ona na celu rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe, które następnie są wydalane przez organizm za pomocą układu limfatycznego lub odsysane chirurgicznie.

(fotele kosmetyczne - https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-elektryczne/)

W celu uzyskania lepszych efektów bardzo często wykorzystuje się dodatkowe głowice, które umieszczane są w okolicy węzłów chłonnych partii ciała, na którą wykonywany jest zabieg. Stymulowany w ten sposób układ limfatyczny znacznie lepiej i szybciej usuwa z organizmu rozbite tkanki tłuszczowe. Dużym atutem lipolasera jest to, że jego światło nie uszkadza komórek, a jedynie wpływa na ich objętość. Ponadto działa ono jedynie na tkankę tłuszczową, a więc pozostawia w stanie nienaruszonym znajdujące się w okolicy inne komórki. Warto również wspomnieć, że działanie lasera zapobiega rozluźnieniu się skóry, a w konsekwencji powstawania na niej nierówności.

Jak wygląda zabieg lipolaserem?

Pacjent przed udaniem się na zabieg musi przejść rutynową kontrolę w postaci wywiadu lekarskiego. Po zakwalifikowaniu się do niego, udaje się na sale operacyjną gdzie przeprowadzana jest sesja liposukcji laserowej.

Na wybraną partię ciała przykłada się cztery głowice, które emitują światło lasera powodujące rozpad tkanek tłuszczowych. Zaletą zabiegu z wykorzystaniem lipolasera jest jego bezbolesność oraz nie inwazyjność. Oznacza, to, że na ciele nie pozostają widoczne blizny. Działanie urządzenia polega na wydzielaniu ciepła, a cała sesja trwa od dziesięciu do czterdziestu minut, w zależności od partii ciała, jaka jest poddawana działaniu lipolasera. Zabieg wykonuje się nie tylko na znane z odkładania się trudnego tłuszczu miejsca jak uda, pośladki, czy brzuch, ale także na ramiona, podbródek, czy łydki.

Jaka jest częstotliwość robienia zabiegów laserem wyszczuplającym?

Zabiegi lipolaserem przynoszą bardzo dobre efekty już po kilku tygodniach. Ponadto utrzymują się one praktycznie cały czas, jednak w zależności od prowadzonego stylu życia oraz diety istnieje możliwość poprawiania tych sesji.

Zabieg z użyciem lipolasera powinien być poparty lekkostrawnym jedzeniem oraz piciem dużej ilości płynów i wykonywaniem ćwiczeń fizycznych. W ten sposób efekty można pogłębić nawet o 150%. Zazwyczaj w początkowych fazach sesje robi się dwa razy w tygodniu, aby ostatecznie z nich zrezygnować po około dwóch miesiącach. Warto także działanie lasera wesprzeć następnie zabiegami ujędrniającymi i drenującymi, które dadzą najlepsze efekty.

Tagi: lipolaser