Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Dla każdej kobiety makijaż to ważny element codziennego wizerunku. Chcemy prezentować się doskonale wszędzie tam, gdzie się znajdziemy, dlatego dbamy o to, by nasza cera wyglądała perfekcyjnie każdego dnia.

Staramy się dopasować odpowiedni krem, który będzie doskonale pielęgnował i nawilżał naszą skórę. Część kobiet stosuje każdego dnia podkład i inne swoje ulubione kosmetyki, które subtelnie podkreślają ich urodę.

Jakie rzęsy wybrać?

Coraz większą popularnością wśród pań dbających o wygląd cieszą się sztuczne rzęsy, których aplikacja jest bardzo łatwa, a przy odrobinie wprawy może być perfekcyjnym i błyskawicznym dopełnieniem makijażu. Bardzo istotne jest to, aby wybrać rzęsy dobrej jakości. W sklepach dostępne są różne modele. Najlepiej wybierać te wyprodukowane z naturalnych włosów ludzkich, minimalizują ryzyko powstania uczulenia i perfekcyjnie wyglądają na oku.

Ciekawe propozycje znajdziecie tutaj - https://amazinglashes.com/sztuczne-rzesy

Możemy wybierać wśród rzęs bardzo gęstych, długich, które dadzą wręcz teatralny efekt lub skromniejszych, naturalnych, które doskonałe będą na codzień. Kiedy wybierzemy już idealne naszym zdaniem rzęsy przychodzi czas na to, aby nauczyć się odpowiednio je nakładać tak, aby dobrze wyglądały na oku przez cały dzień.

Dobry klej i sposób aplikacji

Kluczowy jest zakup odpowiedniego kleju. Najlepiej wybrać bezbarwny. Rzęsy wyciągamy delikatnie z pudełka i niewielką ilość kleju nakładamy na ich pasek. Przede wszystkim rzęsy trzeba idealnie dopasować do oka. Jeśli wydaje nam się konieczne ich przycięcie to możemy obciąć dłuższe końcówki zwykłymi nożyczkami. Następnie naklejamy kupione rzęsy w odległości co najmniej kilku milimetrów od wewnętrznego kącika.

Powinniśmy starać się umieścić się jak najbliżej naszej naturalnej linii rzęs, dzięki temu dobrze wkomponują się w nasze naturalne rzęsy i efekt będzie bardzo naturalny. Ważne jest, aby pamiętać o tym, by nie nakładać rzęs bezpośrednio po nałożeniu kraju, ale odczekać przynajmniej 30 sekund, aby klej miał szansę zareagować pod wpływem tlenu.

Najlepiej wypuścić go na nadgarstek lub wystającą część dłoni i z wyczuciem przejechać paskiem rzęs po płaszczyźnie kleju. Zapewni to równomierny efekt rozłożenia na pasku.

Pielęgnacja sztucznych rzęs i przedłużanie ich trwałości

Kiedy po całym dniu, sztuczne rzęsy nadal dobrze się trzymają to znaczy, że były odpowiednio przyklejone. Bardzo ważne jest to, aby ściągnąć je przed snem i z powrotem włożyć do pudełka. Dzięki temu nie będą się odkształcać i będziemy mogły używać ich wielokrotnie. Największą zaletą dobrych sztucznych rzęs jest to, że po wielu użyciach coraz lepiej dopasowują się do naszego oka i za każdym razem ich nakładanie jest coraz łatwiejsze.

Niektóre kobiety mówią, że jedną parę noszą nawet około jednego miesiąca i że jest to ulubiony element ich makijażu. Trzeba przyznać, że poświęcenie tych kilku minut na upiększenie naszego oka może dodawać wiele uroku i wiele kobiet uważa, że jest to najważniejszy element makijażu, z którego nie warto rezygnować.

Dobrze jest wybrać rzęsy trwałe i te, które cieszą się dobrymi opiniami. Ważne jest to, aby ich nie moczyć, a pozostałości kleju delikatnie ściągać każdego wieczoru opuszkami palców.

Tagi: sztuczne rzęsy