Genodieta - jakie korzyści osiągniesz dzięki jej stosowaniu?

Genodieta - jakie korzyści osiągniesz dzięki jej stosowaniu?

W obecnych czasach dla osób chcących prowadzić zdrowy styl życia dostępnych jest wiele różnych diet, nie wszystkie są jednak właściwe dla każdego. Jedynym sprawdzającym się we wszystkich przypadkach rozwiązaniem jest genodieta, czyli sposób odżywiania oparty na testach DNA, który idealnie zaspokaja żywieniowe potrzeby organizmu.

Sposób odżywiania dostosowany do Twojego materiału genetycznego

Oryginalna genodieta przygotowywana jest przez specjalistów na podstawie badania Genodiet Completo - test ten został opracowany przez badaczy z uniwersytetów w Miami, Mediolanie, Modenie, Ferrarze i Bolonii na podstawie licznych publikacji naukowych.

Badanie Genodiet obejmuje między innymi analizę genów odpowiedzialnych za procesy metaboliczne poszczególnych składników odżywczych, co umożliwia ustalenie profilu żywieniowego pacjenta - mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl

Na podstawie wyniku testu (sprawdź na https://zdrowegeny.pl/genodiet) specjaliści przygotowują dla pacjenta obszerny raport i indywidualne żywieniowe wytyczne - wdrożenie tych zaleceń do diety zapewni nam dobre samopoczucie i stan zdrowia, idealną sylwetkę oraz ochroni nas przed rozwojem poważnych chorób w przyszłości. Badanie Genodiet wystarczy wykonać tylko raz w ciągu całego życia - nasz DNA nigdy się nie zmienia, wynik testu i zalecenia żywieniowe pozostaną więc już zawsze aktualne.

Jakie są korzyści ze stosowania genodiety?

Stosowanie diety dopasowanej idealnie do naszego organizmu ma wiele zalet - jedną z nich jest trwałe osiągnięcie idealnej wagi. W ramach badania Genodiet laboratoryjnej analizie poddawane są geny odpowiedzialne za metabolizm węglowodanów i tłuszczów oraz predyspozycje do otyłości - dzięki poznaniu własnych skłonności możliwe jest ustalenie takiej ilości składników pokarmowych w diecie, która pozwoli nam bezpiecznie schudnąć lub przytyć. Badanie Genodiet to także sposób na sprawdzenie, jaka aktywność fizyczna jest w naszym przypadku najbardziej zalecana.

Genodieta to jednak nie tylko idealna sylwetka - jej zadaniem jest również poprawa naszego stanu zdrowia. Sposób odżywiania oparty na badaniach DNA wzmacnia bowiem nasz układ odpornościowy, co zmniejsza ryzyko infekcji czy rozwoju chorób autoimmunologicznych. Ponadto, dzięki genodiecie unikniemy zachorowania na takie schorzenia jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, zawał serca czy osteoporoza.

Bardzo istotnym elementem badania Genodiet jest sprawdzenie, jak nasz organizm radzi sobie z eliminacją szkodliwych wolnych rodników i toksyn - prawidłowa detoksykacja ma ogromne znaczenie między innymi w profilaktyce nowotworowej czy w spowalnianiu procesów starzenia. Jeżeli więc procesy eliminacyjne są w naszym przypadku zaburzone, należy odpowiednio zmodyfikować dietę (poprzez spożywanie dużych ilości antyoksydantów), aby uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami w przyszłości.

Badanie Genodiet wskazuje również, czy w naszym DNA znajdują się predyspozycje do nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych, czyli schorzeń bardzo powszechnie występujących wśród polskiej populacji. Niewykryte choroby tego rodzaju mogą powodować poważne powikłania, dlatego tak ważna jest odpowiednio wczesna ich świadomość.

Tagi: genodieta