Dzień Radia

Dzień Radia
fot. pixabay.com

Dzień Radia obchodzimy 11 kwietnia i jest to święto mające na celu uczczenie znaczenie jakie wywiera na nasze życie radio.

Za wynalazcę radia uważa się Guglielmo Marconiego, który w 1894 rozpoczął badania nad przesyłaniem i odbiorem fal radiowych. Rok później udało mu się nawiązać łączność radiową na odległość 1 kilometra. W 1896 roku zainstalowano sprzęt nadawczy na dachu Poczty Głównej w Londynie, a zdarzenie to uznane zostało za pierwszą publiczną próbę radia.

Obecnie nikt już sobie nie wyobraża życia bez radia, które jest obok telewizji podstawowym źródłem przekazywania wiadomości, opinii czy muzyki. Dzięki niemu dowiadujemy się o wydarzeniach z całego świata, a także możemy się zrelaksować przy pięknej muzyce.

Współcześnie powstał nowy trend radia, gdyż powstają radia tematyczne, a tematyka ta dotyczy głównie puszczanej muzyki. Poza tym rozwój techniki pozwala na odbiór radio nie tylko tradycyjnie za pomocą odbiornika radiowego, ale również dzięki komputerowi z szybkim łączem internetowym. Dało to niesamowite możliwość i łatwość w dostępie do radio. Poza tym radio można słuchać również za pomocą komórek czy mp3, co pozwala „zabrać nam” radio niemal wszędzie.

Tagi: radio