Domowe maseczki

Domowe maseczki
fot. Denizo71/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Nie spodziewałaś się dziś zaproszenia na elegancką kolację, a tu niespodzianka. Masz być gotowa właśnie dzisiaj. Spotkanie po 10 latach przerwy z kolegą. Nie zamartwiaj się swoim wyglądem, oto wypróbowany sposób: Twoja twarz błyskawicznie odzyska świeżość,jeśli nałożysz na nią półgodziną maseczkę z jednego startego na miazgę jabłka wymieszanego z łyżeczką mąki ziemniaczanej. Po tym czasie umyj twarz przegotowaną chłodną wodą, wytrzyj delikatnie do sucha... gotowe. Przed wyjściem zrób sobie kąpiel witaminową. Sok z 1 kilograma dowolnych cytrusów zmieszany z wodą regeneruje "płaszcz kwasowy" skóry. Zapewniam Cię, że skóra wygląda po takiej kąpieli o 10 lat młodziej. Po takich przygotowaniach możesz być pewna, że będziesz świetnie wyglądać, a co za tym idzie świetnie się bawić.

Problem z szyją - wiotczenie skóry

Możecie temu zaradzić. Stosujcie te same środki i preparaty odżywcze co i na twarz. Jednak są zmiany zwiotczenia na szyi? Zastosujcie zmienne kąpiele - zimne i gorące. Szyję i dekolt przy suchej skórze zmywa się wieczorem mleczkiem lub wodą zmieszaną pół na pół z naparem rumianku. Na noc stosujcie dobry, odżywczy krem, wklepując go od dołu ku górze opuszkami palców. Kobiety dbajcie o szyję ona zdradza wasz wiek. Jeśli chcecie zachować długo ładną szyję, mam jedną radę - nosić głowę wysoko, natomiast do spania układać nisko, na płaskiej poduszce.

Skóra twarzy

Skóra twarzy powinna najwięcej skorzystać z naszego urlopu. Dajmy skórze twarzy odpocząć. Spokojny (nie nerwowy) tryb życia, wypoczynek i przebywanie przez cały dzień na świeżym powietrzu spowoduje, że cera nabierze innego, zdrowszego kolorytu - wygładzi się, odmłodnieje. Nie stosujmy podkładów, pudru, przynajmniej podczas dnia. Dwa razy w tygodniu zróbmy sobie domowym sposobem zabieg z płatków owsianych (uprzednio możliwie rozdrobnionych). Mokrą rękawicą z frotty nabieramy papkę z płatków owsianych i myjemy nią twarz i szyję. Oczyszcza się w ten sposób znakomicie pory i jednocześnie usuwa złuszczony naskórek. Po zabiegu wklepujemy krem lub jakiś inny preparat odżywczy i jednocześnie łagodzący, placentę kupioną w aptece w ampułkach.

Tagi: maseczki