Dlaczego warto stosować pudry mineralne?

Dlaczego warto stosować pudry mineralne?

Kosmetyki mineralne cieszą się coraz większą popularnością, to dość ciekawa alternatywa dla standardowych podkładów. Czy warto w nie zainwestować? Czym są pudry mineralne?

Kosmetyki mineralne - czym są?

Opinie na temat kosmetyków mineralnych są różne, mają zwolenników i tak samo dużo przeciwników. Takie produkty do makijażu dają bardzo naturalne wykończenie i nie obciążają tak skóry, jak zwykłe podkłady i pudry. Czy będą odpowiednie dla każdego? Najprościej mówiąc kosmetyki mineralne to zmielone minerały pochodzące z ziemi, do których dodaje się pigmenty, aby uzyskać poszczególne kolory. Można znaleźć w nich takie składniki jak: tlenki żelaza, cynku, tytanu, cząsteczki miki, kamienie półszlachetne typu kwarcyt, cytryn, turmalin. Podkłady mineralne są przeznaczone dla osób o bardzo wrażliwej, alergicznej skórze, która źle znosi kontakt z tradycyjnymi kosmetykami drogeryjnymi. Tak, więc kosmetyków tego typu może używać każdy, są polecane w szczególności osobom borykającym się ze skórą wrażliwą, którą można łatwo podrażnić.

 

Główne zalety kosmetyków mineralnych?

Warto używać pudrów mineralnych, ponieważ są to produkty naturalne, które na 100% nie podrażnią naszej skóry. Nie powodują żadnych skutków ubocznych typu podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenie itp. Stanowią obojętne środowisko dla bakterii i drobnoustrojów, nie zawierają żadnych dodatków typu silikonów, talków, które mogą prowadzić do zapychania porów i powstawania zaskórników. Warto wspomnieć też o tym, że podkłady mineralne są wodoodporne, nie psują się, mają filtry przeciwsłoneczne i są dość wydaje, także małe opakowanie wystarcza na długo.

 

Obecnie w sklepach kosmetycznych można znaleźć duży wybór kosmetyków mineralnych. My polecamy wysokiej jakości produkty firmy Bikor https://bikormakeup.com/pl/ . Pudry i podkłady mineralne są dostępne w różnych odcieniach, do wyboru są produkty matujące, kryjące i rozświetlające, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto zdecydować się na przetestowanie kosmetyków mineralnych, gdyż jest to świetna alternatywa dla ciężkich podkładów. Dzięki temu można pozbyć się problemów skórnych, trądzików, zaskórników. Oczywiście każda skóra jest inna, dlatego kosmetyki mogą działać różnie, nie mniej jednak nie zaszkodzi spróbować ich używać.

Tagi: kosmetyki mineralne pudry mineralne