Dlaczego warto korzystać z naturalnych farb do włosów?

Dlaczego warto korzystać z naturalnych farb do włosów?

Większość kobiet lubi czasem zmienić coś w swoim wyglądzie, a farbowanie włosów jest idealnym rozwiązaniem. Kiedy na włosach pojawiają się białe nitki, tym bardziej zyskuje się motywację do zmiany koloru.

Farbowanie włosów jest kuszącą perspektywą, ale z drugiej strony pojawia się obawa o to, czy kolor będzie taki, jakiego się oczekuje, czy włosy pozostaną w dobrej kondycji. Na szczęście farby do włosów są coraz lepiej opracowane, a to wiąże się z tym, że przykrych niespodzianek jest znacznie mniej. Poza tym na rynku pojawiły się naturalne farby do włosów, które również cieszą się popularnością.

Bez szkodliwych składników

Decydując się na naturalne farby do włosów, można uniknąć wszystkich silnych związków, które mogłyby przesuszać włosy, niszczyć i sprawiać, że będą łamliwe. Oprócz tego przy zwykłych farbach czasem pojawia się reakcja alergiczna na skórze. Przy farbach naturalnych nie mamy do czynienia ze związkami drażniącymi. Z tego też względu nie muszą się ich obawiać nawet osoby ze skłonnością do alergii.

Mogą je stosować kobiety w ciąży

Kobiety w ciąży nie powinny farbować włosów, zwłaszcza przez szkodliwe składniki chemicznych farb. Mogą one zaszkodzić i przyszłej mamie i dziecku. Naturalne farby do włosów stanowią doskonałą alternatywę. Ciężarna nie musi chodzić przez całą ciążę z nieestetycznymi odrostami i może czuć się pięknie, a jednocześnie nie musi się obawiać, że farba będzie niosła za sobą jakieś negatywne konsekwencje.

W trosce o naturę

Wszystkie produkty syntetyczne, które są wyparte przez naturalne odpowiedniki to krok w kierunku poprawy środowiska naturalnego. Naturalne farby do włosów nie mają w sobie żadnych toksycznych związków. Są z surowców wtórnych i ekologicznych. Nawet kiedy skład tego rodzaju farb do włosów przeniknie do środowiska, nie będzie to dla niego tak negatywne w skutkach, jak przy farbach chemicznych.

Przed zakupem sprawdź, czy farba jest naturalna

Informacja o tym, że farba do włosów jest naturalna, nie jest wystarczająca. Może to być nawet chwyt marketingowy. Chcąc mieć pewność, że tego typu produkt na pewno jest naturalny, trzeba dokładniej przyjrzeć się opakowaniu. Powinny się na nim znaleźć znaki i certyfikaty, które będą świadectwem tego, że nie ma domieszki syntetycznych dodatków.

Czy farby naturalne są tak samo skuteczne, jak syntetyczne?

Osoby, które zamierzają się przestawić na farby naturalne, mają wątpliwości co do tego, czy jeśli nie ma w nich żadnych silnych związków, to czy pokryją włosy w takim samym stopniu jak zwykłe farby. Zdaniem przeciwników nie są one tak skuteczne, jak chemiczne, zwłaszcza jeśli mają pokryć kolorem siwe włosy. Jednak z drugiej strony naturalne farby do włosów pokrywają włos od zewnątrz, nie wnikają w głąb, przez to go nie niszczą.

Zatem być może efekt koloryzacji będzie delikatniejszy, ale z drugiej strony będzie bezpieczniejszy. Można wręcz powiedzieć, że mamy wtedy do czynienia z koloryzacją pielęgnacyjną, bo w dłuższej perspektywie kondycja włosów znacznie się poprawi.

Tagi: farbowanie włosów