Dieta Cambrige

Moda na szczupłą sylwetkę przyczyniła się do popularności różnego rodzaju diet. Ich skuteczność zależy od naszego samozaparcia oraz odpowiedniego dostosowania do danego organizmu. Lecz sama dieta nie wystarczy. Należy również zmienić styl życia i zwiększyć swoją aktywność fizyczną! Każda właściwie stosowana dieta powinna być zbilansowana i dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników zapewniających jego prawidłowe funkcjonowanie.

Dieta Cambridge jest gotową formą bardzo niskokalorycznej diety prowadzącej do obniżenia masy ciała oraz jej utrzymania. Na czym polega dieta Cambrige? Na spożywaniu gotowych posiłków w postaci specjalnie przygotowanych napoi i zup w formie proszkowanej. Poza tym dieta Cambridge może stanowić wyłączne źródło odżywiania lub może być łączona z normalnymi posiłkiem. Posiłki diety Cambrige zawierają: białko, małą ilość węglowodanów i tłuszczu, błonnik, witaminy i substancje mineralne w dawkach odpowiadających dziennemu zapotrzebowaniu organizmu. Średni ubytek wagi wynosi ok. 3 kg tygodniowo. Oprócz samej diety niezwykle ważna jest odpowiedź na pytanie jak utrzymać wagę po diecie.

Niewskazane jest, aby tego rodzaju dietę stosowały następujące osoby: kobiety w ciąży i matki karmiące, dzieci w wieku poniżej 14 lat, chorujący na schorzenia wątroby i nerek, nietolerancję laktozy, głęboką depresję, anoreksję, bulimię, posiadający arytmię serca, cukrzycę typ I, przejście zawału mięśnia sercowego i zakrzepnięcia tętnicy wieńcowej.

Tagi: dieta dieta cambridge diety