Deskorolka elektryczna – pomysł na prezent na Komunię

Deskorolka elektryczna – pomysł na prezent na Komunię

Rower, quad czy zegarek? Zbliża się sezon Komunii, dlatego zaproszeni na przyjęcie często zastanawiają się, co wybrać w prezencie. Jednym z ostatnich hitów jest deskorolka elektryczna, czyli hoverboard.

Deskorolki elektryczne to sprzęt, który pozwala na szybkie przemieszczanie się po drogach. Jest wyposażony w dwa duże koła, platformę na stopy, a także w silnik i akumulator. Poruszanie się na deskorolce tego rodzaju możliwe jest dzięki mikrokomputerowi oraz żyroskopowi. Są one odpowiedzialne za analizę zmian nachylenia sprzętu – jeżeli pochylimy ciało lekko do przodu, wtedy deskorolka zaczyna się poruszać. Gdy z kolei przechylamy się na boki, hoverboard zmienia kierunki jazdy. Przechylenie ciała do tyłu powoduje zwolnienie prędkości i zatrzymanie. Wobec tego jeżdżenie na tej desce uczy lepszego balansowania ciałem.

Nowoczesna deskorolka elektryczna to sprzęt, który wzbudza duże zainteresowanie najmłodszych, ale również dorosłych. Jednak zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że jej używanie powinno być bezpieczne. Deskorolki tego rodzaju potrafią rozpędzić się do prędkości około 12 kilometrów na godzinę, dlatego powinny być używane ostrożnie, szczególnie na drogach i chodnikach. Dla dziecka wskazane są także ochraniacze oraz kask, które pozwolą na zminimalizowanie ewentualnych urazów.

Na jednym naładowaniu deskorolki elektrycznej możemy przejechać dystans około 15 kilometrów. Na sprzęcie znajdują się specjalne wskaźniki naładowania, które informują, kiedy powinniśmy podłączyć sprzęt do gniazdka.

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie różne deskorolki elektryczne, które różnią się pomiędzy sobą parametrami technicznymi oraz wzornictwem. Najtańsza deskorolka elektryczna to koszt około 800 złotych, ale w sprzedaży znajdziemy też modele kosztujące około 1500 złotych. To wobec tego dość wysoki wydatek, ale jeżeli planujemy przeznaczyć tyle na prezent komunijny, to dobry pomysł na prezent.

Deskorolki możemy zakupić zarówno w sklepach z elektroniką, jak i również w sklepach internetowych.

Tagi: deskorolka hoverboard komunia