Czym różni się scrub od peelingu? Najważniejsze różnice

Czym różni się scrub od peelingu? Najważniejsze różnice

Te dwa pojęcia coraz częściej stosuje się zamiennie. Wiele osób twierdzi, że scrub i peeling działają tak samo i w zasadzie są tym samym, ale czy na pewno? Efektem ich używania jest piękna, gładka i odżywiona skóra bez zrogowaciałego naskórka. Jak zatem odróżnić jedno od drugiego?

Siła działania

Okazuje się, że scrub w sposób znacznie silniejszy oddziałuje na skórę, ponieważ w pewien sposób zeskrobuje suchy naskórek, natomiast peeling w sposób delikatny go ściera. Jest to jedyna różnica między tymi dwoma rodzajami kosmetyków. Peeling i scrub mają jednak wiele cech wspólnych, zarówno w działaniu na skórę, jaki i w sposobie i częstotliwości stosowania.

Peeling nie tylko w domu

Peelingi mają za zadanie poprawiać kondycję skóry poprzez złuszczanie naskórka. Dzięki temu zabiegowi poprawia się krążenie, a skóra motywowana jest do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Dodatkowo peelingi wzbogacone są o szereg składników, które mają za zadanie nawilżać skórę, odżywiać ją i zachować na długo jej elastyczność i sprężystość.Aby wybrać idealny peeling dla siebie warto czytać artykuły na https://thebeauty-runway.com/ – portalu, na którym można znaleźć niesamowite ilości informacji na temat produktów kosmetycznych.

Kosmetyk może być stosowany 2-3 razy w tygodniu w przypadku skóry wrażliwej i nawet 5 razy w tygodniu w przypadku skóry normalnej. Zastosować można dwie techniki – nakładanie na sucho i na mokro z wykorzystaniem specjalnej rękawicy.

Peelingi wykonywane są również w salonach kosmetycznych. Do takich zabiegów wykorzystuje się substancje o silnym działaniu, dlatego konieczne, by kosmetyczka posiadała duże doświadczenie i umiejętności.

Scrub, czyli peeling gruboziarnisty?

W opinii wielu osób scrub to kosmetyk do złuszczania martwego naskórka w sposób mechaniczny, a wykorzystany preparat jest gruboziarnistym peelingiem. Scrub jednak działa inaczej niż peeling i nie jest on wskazany dla wszystkich typów skóry. Nie zaleca się go szczególnie osobom, których skóra jest wrażliwa lub boryka się z trądzikiem. Natomiast doskonale działa na skórę normalną. Warto wybierać kosmetyki wzbogacone o składniki nawilżające i odżywiające.

Tagi: peeling scrub