Czy warto rozpocząć pracę jako hostessa?

Czy warto rozpocząć pracę jako hostessa
fot. filipw/Shutterstock, Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Wiele dziewcząt po zakończeniu szkoły średniej, po zdaniu egzaminu maturalnego zaczyna rozglądać się za studiami. Studia wiążą się często z wyjazdem z rodzinnej miejscowości do większego miasta, często oddalonego o odległości wymuszające wynajem pokoju, stancji, czy mieszkania w okolicy, w której znajdować się będzie nasza uczelnia.

W parze z nadejściem takiej sytuacji przychodzi także potrzeba, chęć zarobienia pierwszych pieniędzy, samodzielnie, własnym wysiłkiem i obrotnością. Pierwsza praca, pierwsza pensja. Na rynku pracy jednak niełatwo jest się przebić niedoświadczonym osobom, często wiąże się z to z koniecznością odbywania wcześniejszych praktyk za darmo. Osoby dopiero po szkole średniej, jakkolwiek pełnoletnie lecz pozbawione nawet wyższego wykształcenia, nie mają dużych szans na zdobycie wartościowej, dobrze płatnej posady.

Dla młodych, sympatycznych Pań o dobrej prezencji jest jednak światełko w tunelu, którym jest zawód taki jak hostessa. Ten fach faworyzuje właśnie osoby młode i jakkolwiek doświadczenie, jak w każdej branży, jest bardzo mile widziane - to hostessa również z niewielkim jego bagażem może liczyć na otrzymanie zleceń. Pracując jako hostessa będziesz mieć styczność z promocjami, kampaniami reklamowymi, degustacjami i generalnie zachęcaniem klientów do zwrócenia uwagi na produkt, którego reklamą masz się zajmować.

Hostessa nie musi posiadać bogatego wachlarza umiejętności i kwalifikacji, które otrzymać można wraz z przechodzeniem przez kolejne etapy studiów - kultura, takt, otwartość na ludzi i miła aparycja w zupełności wystarczą do spełniania swoich obowiązków w tym zawodzie na odpowiednim poziomie. Zarobki hostess nie bywają najgorsze, można otrzymywać od pięciu złotych do nawet kilkudziesięciu za godzinę pracy, w zależności od promowanej marki i typu zlecenia jakim dane nam się jest zajmować. Hostessa jest potrzebna do promocji tak artykułów spożywczych, jak i sprzętu gospodarstwa domowego, umeblowania, czy atrakcji z zupełnie innego gatunku jak motoryzacja. Wszelkiego rodzaju targi, konferencje, imprezy organizowane przez miłośników najróżniejszych dyscyplin, czy typowo oficjalne spotkania - hostessy pomagają nadać świetności i dobrej organizacji każdemu z tych typów wydarzeń.

Hostessa ma w ramach wykonywanej przez siebie pracy jeszcze jeden atut, obcy wielu osobom - mianowicie ma możliwość odrzucania zleceń nie budzących zainteresowania. Hostessa w zależności od swojego zapotrzebowania i kalendarza, czy sesji egzaminacyjnej dopasować może dni w które zajmować się będzie pracą według swoich potrzeb, a to nieczęsta możliwość wśród ofert prac. Hostessa może także wyewoluować w modelkę, niejedna z gwiazd światowego wybiegu swoje pierwsze kroki zaczynała właśnie na tego rodzaju stanowiskach. Nie można zatem powiedzieć, że zawód hostessy nie daje żadnych możliwości rozwoju.

Owocna współpraca ze zleceniodawcami może dać plon w postaci coraz atrakcyjniejszych zleceń i co za tym idzie - zarobku. Jeśli więc szukasz zajęcia na wakacje, czy weekendy, a dopiero zdałaś maturę i nie masz pomysłu w jakiej branży zacząć szukać - spróbuj swoich sił w branży promocyjnej, zostań hostessą. Z pewnością nie zabraknie w niej dla Ciebie miejsca.

Tagi: praca hostessa