Czy jesteś gotowa na sezon bikini?

Czy jesteś gotowa na sezon bikini

Słońce, cieplejsza temperatura i zmiana szafy na lżejszą to znaki, które dają do zrozumienia, że sezon bikini startuje niebawem. Zaniedbana sylwetka przez okres zimowy w mgnieniu oka ma stać się tą reprezentatywną. Porzucamy wszystkie przyzwyczajenia i oczekujemy motywacji do trzymania zdrowej diety i zapału do intensywnych ćwiczeń. Wszystko po to, aby wakacje na plaży nie spędzić zakryta ręcznikiem. Brzmi znajomo?

Faktem jest, że każda kobieta w okresie wakacyjnym chce prezentować się jak najlepiej. Przyjęło się, że około 100 dni przed wakacjami zaczynamy walkę o smukłą sylwetkę. W tym celu, decydujemy się na dietę, szczególnie że „bycie fit” to teraz ogólnopanujący trend. Niestety, wybrany sposób żywienia nie zawsze zawsze odpowiada naszym preferencjom. Chudniemy, ale nie czujemy się szczęśliwe. Dieta niskokaloryczna w celu szybkiego spadku wagi; po za tym monotonna, niesmaczna i nudna. Do tego dochodzą ćwiczenia, na które również nie mamy motywacji. Czy odchudzanie zawsze musi tak wyglądać?

Wyobraź sobie sytuację, że zbliżające wakacje nie będą dla ciebie zaskoczeniem. Twoja sylwetka w każdej chwili będzie przygotowana na ubranie kostiumu. Będziesz zadowolona, zainspirowana i pełna energii. Wszystko za sprawą dobrych nawyków żywieniowych, który piękną sylwetkę dostarczą w formie skutku ubocznego. To nie marzenia – to cel do zrealizowania. Owszem, aby to osiągnąć również potrzeba motywacji, jednak najważniejszym czynnikiem są chęci i samoświadomość. Musisz przyznać, że nagromadzone kilogramy nie znikną w weekend. Szybka utrata masy ciała nie gwarantuje nic więcej, oprócz zaburzonego metabolizmu. Głodówki nie są rozwiązaniem, a dodatkowo przysporzą Ci problemów, w postaci osłabienia, brzydkich włosów i paznokci. Celem powinna być trwała zmiana nawyków żywieniowych. Stopniowa zamiana produktów na ich zdrowsze zamienniki, regularność posiłków i brak podjadania powoli doprowadzi Cię do celu.

Zbilansowany jadłospis dostarczy produktów ze wszystkich grup, a Ty nie będziesz miała poczucia winy, że coś sobie odmawiasz. Co ze słodyczami? Obecnie świat przepisów jest na tyle rozwinięty, szczególnie w Internecie, że z pewnością znajdziesz pomysł na zdrowe zamienniki ciast i ciasteczek. Zdrowa sylwetka bez wyrzeczeń, smukłe ciało bez głodówek – to możliwe!

Diety Dietmap - sprawdź zbilansowane i zdrowe plany żywieniowe wraz z praktyczną aplikacją mobilną!

Tagi: bikini