Co kupić dziecku na komunię?

Co kupić dziecku na komunię?

Wybór komunijnego prezentu jeszcze kilka lat temu nie nastręczał żadnych kłopotów – dzieciaki szalały za rowerami i zegarkami. Współcześnie sprawa jest nieco trudniejsza. Większość polskich 8-latków posiada już własne jednoślady, a zegarki ma w telefonach komórkowych. Wybierasz się na komunię chrześniaka, ale nadal nie wiesz co mu podarować? Poniżej podpowiadamy, co kupić dziecku z tej okazji.

Gadżety elektroniczne

W dobie rozwoju nowoczesnych technologii, gadżety elektroniczne wydają się doskonałym prezentem z okazji komunii. Zastanawiasz się co wybrać? Ze względu na dość wysoką cenę, zanim cokolwiek kupisz, dowiedz się, co już maluch ma. Jeżeli drugoklasista posiada własny komputer, bez sensu będzie podarowanie mu kolejnego laptopa. Jeśli jednak go nie ma – taki podarek sprawdzi się doskonale. Podobnie jak inne urządzenia mobilne – smartfony, tablety, ipady. Ostatnio bardzo modna jest współczesna wersja tradycyjnych zegarków – tzw. smartwatch, czyli połączenie zegarka z niektórymi funkcjami smartfonów (np. GPS, kalkulator, aparat fotograficzny). Czy są drogie? Wszystko zależy od wyposażenia – najtańsze dostaniesz już za 50 zł. Oprócz urządzeń mobilnych, świetnie nadadzą się też konsole oraz xboxy.

Klocki Lego

Klocki Lego od kilkudziesięciu lat cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci w każdym wieku. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby podarować je chrześniakowi lub chrześnicy z okazji komunii. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że zabawa klockami rozwija wyobraźnię, wpływa na kreatywność, a do tego uczy cierpliwości i kształtuje zainteresowania. Jakie klocki Lego wybrać? Dla dzieci w tym wieku marka Lego ma naprawdę bogatą ofertę. Szczególnie dużą popularnością cieszą się obecnie kolekcje inspirowane filmami, serialami i grami – Lego Angry Birds, Lego Jurassic World, Lego Pirates od the Caribben oraz Lego Star Wars i Lego Super Heroes.

Sprzęt sportowy

Podobają Ci się klocki i gadżety elektroniczne, ale zdecydowanie bardziej wolisz przygotować prezent, który zachęci 8-latka do spędzania czasu na wolnym powietrzu niż do siedzenia przed ekranem komputera? W takim razie postaw na sprzęt sportowy. Nie dość, że sprawisz mu ogromną frajdę, to być może przyczynisz się do rozwoju jego zainteresowań i poprawy kondycji. Co kupić? Dobry będzie klasyczny rower, ale spodobają się rolki, hulajnogi, trampoliny, piłki i deskorolki. Sprawdzą się też nieco droższe, profesjonalne rakiety tenisowe lub akcesoria do nurkowania i innych sportów wodnych.

Tagi: komunia