Badanie żywej kropli krwi

Badanie żywej kropli krwi
fot. pixabay.com

Zdrowie jest tym, na czym wielu ludziom naprawdę najbardziej zależy. Niekiedy się zdarza, że coś komuś dolega i biega od lekarza do lekarza, a żaden nie jest w stanie postawić właściwej diagnozy, aby można było przejść do odpowiedniego leczenia. Jak się okazuje, przyczyny bywają naprawdę różne. Pasożyty, grzyby lub zbytnie zakwaszenie organizmu może powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości wskazujących na zupełnie inne przyczyny.  

Jak odpowiednio zdiagnozować kondycję swojego organizmu?

Od wielu lat na całym świecie, a w Polsce od całkiem niedawna, przeprowadza się mikroskopowe badanie żywej kropli krwi, które bardzo szczegółowo jest w stanie określić stan zdrowia człowieka i stanowi wstęp do wskazania metod i sposobu odzyskania dobrej kondycji psychofizycznej.

Badanie żywej kropli krwi przeprowadza się, nakłuwając opuszkę palca, a pobraną krew umieszcza się pod mikroskopem, z wykorzystaniem powiększeń zmiennych do 1600x. Wmontowana kamera umożliwia obserwację krwi na ekranie komputera, także osoba badana ma sposobność oglądania swojej krwi. Trzeba zaznaczyć, że pobrana krew nie jest poddawana żadnej obróbce chemicznej, nie jest tez barwiona i jest po prostu żywą tkanką. Samo badanie żywej kropli krwi przeprowadza się na całej krwi, a nie jakimś jej wycinku, jak ma to miejsce w przypadku zwykłego badania laboratoryjnego.

Odpowiednio duże powiększenie mikroskopowe pozwala na ujrzenie nie tylko wszystkich składników krwi, ale także na zauważenie wszelkich patologicznych i szkodliwych mikroorganizmów, typu grzyb, niekorzystnych dla zdrowia bakterii czy też pasożytów. Poza tym istotnymi kwestiami są również procesy zachodzące w badanej krwi i praktycznie każdy element oraz jakiekolwiek zmiany, które można zauważyć są niezwykle cenną wskazówką o stanie zdrowia pacjenta dla lekarza przeprowadzającego badanie.

Co może dać to badanie?

Mikroskopijne badanie żywej kropli krwi daje zdecydowanie lepsze i dokładniejsze wyniki od tradycyjnego badania laboratoryjnego. Dzięki temu można dużo wcześniej wykryć chorobę albo nawet pewne symptomy, które mogą powodować późniejszą chorobę. To daje szansę na podjęcie działań, które zapobiegną rozwojowi, często bardzo poważnych chorób, jak nowotwory lub miażdżyca naczyń krwionośnych. Dzięki badaniu żywej kropli krwi widać tworzące się dopiero blaszki miażdżycowe, można zauważyć także obecność metali ciężkich, toksyn oraz różnego rodzaju niekorzystnych dla zdrowia mikroorganizmów i drobnoustrojów, jak grzyby i pasożyty. Badanie również uwidacznia wszelkie uszkodzenia komórek krwi przez wolne rodniki, co ma kolosalne znaczenie w profilaktyce przeciwnowotworowej.

Jak przygotować się do badania i jak długo ono trwa?

Badanie żywej kropli krwi, a w zasadzie dokładana analiza krwi, trwa około pół godziny, a z konsultacją do godziny. W celu uzyskania prawidłowych wyników, należy przestrzegać określonych reguł związanych z jedzeniem i piciem. Mianowicie:

  • jest bezwzględny zakaz picia alkoholu przynajmniej na 24 godziny przed badaniem,
  • zakaz a spożywania posiłku na mniej niż 2 godziny,
  • na 30 minut przed badaniem trzeba wypić 0,5 litra wody niegazowanej.

Badanie żywej kropli krwi nie jest stricte metodą diagnostyczną, ale daje dużo lepsze wyniki w bardzo konkretnej wiedzy na temat stanu zdrowia pacjenta i zawsze zostaje zakończone podaniem konkretnych zaleceń, aby zapobiec określonym chorobom lub też wyeliminować to, co niszczy zdrowie człowieka.

Tagi: pasożyty grzyby zakwaszenie organizmu