Akcja Regeneracja | Jak dbać o włosy zniszczone? Jakie olejki wybrać?

Akcja Regeneracja | Jak dbać o włosy zniszczone? Jakie olejki wybrać?

Masz zniszczone włosy i nie wiesz jak przywrócić im dawny wygląd? Wygładzanie silikonami i ratowanie się produktami do stylizacji nic nie da, bo osłabione włosy trzeba odbudować od środka. Jak pielęgnować włosy zniszczone? Rozpocznij Akcję Regenerację.

Najczęstszymi przyczynami zniszczeń włosów są:

- zbyt częste narażanie włosów na działanie wysokiej temperatury,
- używanie suszarki z gorącym nawiewem po każdym myciu,
- chodzenie w ciasno związanych włosach,
- stosowanie kosmetyków niedopasowanych do potrzeb włosów,
- brak ochrony przed słońcem, wiatrem i mrozem,
- regularne farbowanie, rozjaśnianie lub dekoloryzacja itp.

Wszystko to prowadzi do zniszczenia włosów. Stają się matowe, cienkie, kruche, łamliwe, szorstkie, spuszone. To efekt uszkodzenia włosów, osłabienia ich struktury i nadmiernego rozchylenia się łusek na powierzchni włosów.

Jak dbać o włosy zniszczone?

Zanim sięgniemy po sposoby na zregenerowanie włosów, po prostu ograniczmy to, co im szkodzi. Jeśli często farbujesz włosy, powróć na jakiś czas do naturalnego koloru lub sięgnij po mniej szkodliwe szamponetki. Nie związuj włosów i poczuj wiatr we włosach. Zamień prostownicę na naturalne metody prostowania włosów. To wystarczy na początek.

Zniszczone włosy potrzebują jednak regeneracji. To, że nie będziemy im już szkodzić, nie znaczy, że samoistnie powrócą do wcześniejszego wyglądu. Bez odpowiedniej pielęgnacji to niemożliwe. Oto podstawowe zasady dbania o włosy zniszczone:

1. Obetnij rozdwojone końce, ponieważ ich nie da się już scalić.

2. Wybierz i wprowadź do codziennej pielęgnacji olejek do włosów. Jaki będzie najlepszy do włosów zniszczonych? Ten bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 np. olej winogronowy, olej z awokado, olej z wiesiołka. Dobry olejek do włosów zniszczonych zregeneruje, zapobiegnie utracie wody, wygładzi, wzmocni i ochroni przed czynnikami szkodliwymi.

3. Postaw na kosmetyki do pielęgnacji bogate w emolienty (zabezpieczają), humektanty (nawilżają) oraz proteiny np. keratynę (odbudowują).

4. Dbaj o włosy delikatnie w trakcie mycia, czesania i stylizacji.

Tagi: pielęgnacja włosów olejek do włosów