5 sposobów na zmarszczki. Sprawdź jak sobie z nimi poradzić!

5 sposobów na zmarszczki. Sprawdź jak sobie z nimi poradzić!

Wraz z wiekiem w Twojej skórze spada poziom elastyny, czego konsekwencją są między innymi zmarszczki. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możesz im zapobiec. Poznaj 5 sposobów i działaj!

Sposób 1 – sprawdzaj co jesz

Zdrowa dieta to jeden z czynników, który może wspomóc kondycję Twojej skóry. Dlatego w miarę możliwości zrezygnuj z alkoholu, papierosów oraz produktów mających w składzie tłuszcze trans. To wszystko destruktywnie wpływa na cały Twój organizm w tym skórę. Staraj się jeść 5 zbilansowanych posiłków dziennie (uwzględniaj warzywa i owoce – które zwierają minerały i witaminy), pij minimum 2 litry niegazowanej wody oraz 3-4 filiżanki zielonej herbaty, która w składzie ma polifenole, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami.

Sposób 2 – serum z Aktywnym Kolagenem Morskim

Wykorzystuj preparaty ze skondensowaną dawką składników. Przykład? Serum z Aktywnym Kolagenem Morskim, które między innymi przyspieszy syntezę kolagenu i elastyny w Twojej skórze. Więcej informacji na temat serum z Aktywnym Kolagenem Morskim, ale i innych produktów, które wspomogą Twoją skórę znajdziesz na stronie marki PRAEL https://praelskincare.com/

Sposób 3 - sport to zdrowie

Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają zarówno na Twoje mięśnie, jak i skórę. Pomogą Ci zachować smukłą sylwetkę oraz poprawić napięcie skóry. Możesz także robić gimnastykę twarzy poprzez głośne mówienie alfabetu lub wykonywać miny – brzmi śmiesznie, ale to doskonały sposób na ćwiczenia mięśni twarzy. Do dzieła!

Sposób 4 – kuracja odmładzająca

Pamiętaj, aby wspierać skórę kremami wpierającymi – najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie kremów na dzień (w jego składzie znajdziesz m.in. zieloną herbatę i kwas ferulowy, który doskonale nawilży Twoją skórę oraz przywróci jej naturalny koloryt). Krem na noc zawierający m.in. ekstrakt z aloesu oraz ekstrakt z granatu, pomoże Ci w regeneracji i odzyskaniu odpowiedniego napięcia skóry.

Sposób 5 – masaże i czas dla siebie

Po męczącym tygodniu pozwól sobie na zasłużony odpoczynek, zapewne pomoże Ci w tym masaż twarzy, który oprócz relaksu może pobudzić mięśnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u profesjonalisty, ponieważ zbyt mocny może naciągnąć Twoją skórę. Ponadto wizyta w SPA pozwoli Ci obniżyć napięcie oraz poziom stresu (w tym kortyzolu, który ma negatywny wpływ na kondycję skóry). Pozwól sobie na chwilę dla siebie i swojej skóry!

Tagi: kolagen zmarszczki